גירושין בגישור

January 10 2023doritr

גירושין איננו תהליך קל. ההחלטה של זוג להתגרש מלווה במתח ובקשיים שונים וכן בשאלות שונות העומדות על הפרק. בכדי לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר, אין ספק שכדאי לבחור בהליך גירושין בגישור. מדובר על שיח שבו כל אחד מהצדדים מביע את עמדתו ואת צרכיו לאחר הפרידה, כאשר התפקיד של המגשר הוא לסייע לזוג להגדיר בצורה טובה יותר את הצרכים שלהם וכן לראות את התמונה הרחבה וארוכת הטווח ולהגיע ללא כפייה כלשהי להסכמות אשר יתאימו לשני הצדדים.

מדוע כדאי לבחור דווקא בגירושין בגישור?

חשוב לדעת כי להליך גישור גירושין יש יתרונות רבים לעומת הליך משפטי. ראשית כל בהליך זה נדרש זמן קצר יותר להגיע להסכם, עלויות נמוכות יותר, ההליך מכבד יותר והוא מתנהל בסביבה נעימה יותר. במסגרת המדוברת ניתן לדון גם בנושאים אשר נחשבים קטנים יותר או נושאים אשר מייחדים את התא המשפחתי הספציפי אשר לא פעם אינם עולים בדיונים בבית המשפט. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי בכל מקצוע גם בתחום המגשרים, יש מגשרים טובים יותר וטובים פחות. מגשר מקצועי וטוב יהיה בקיא בחור ובכל הפסיקות האחרונות בתחום והוא ידע להציג אותם בצורה הטובה ביותר בעת הצורך בפני הזוג. יחד עם זאת הוא גם יזכיר להם כי היתרון בהליך גישור הוא שבהליך זה הם אינם כפופים לפסיקה והם יכולים להסכים ביניהם בהתאם למה שנכון להם ולילדים שלהם. כמו כן, מגשר טוב ידע כיצד להעלות רעיונות ופתרונות בנקודות מחלוקות שונות ולפתח דיון בנושא, אך הוא לא יפעיל לחץ כלשהו בכדי שיקבלו את דעתו.

כיצד תבחרו מגשר?

אם אתם תוהים כיצד לבחור מגשר, הרי שהדרך הנפוצה ביותר היא פשוט מפה לאוזן. אם אתם מכירים אנשים שבחרו במגשר עבור הליך הגירושין שלהם, כדאי שתשאלו אותם האם הם ממליצים על המגשר שלהם. חשוב מאוד לדעת כי אין חובה להסכים לכל הצעה בגישור. אם פעם המגשר היה ממלחץ על משמורת כי כך היה מקובל בזמנו הרי שכיום המצב שונה לחלוטין ובבתי המשפט נושא המשמורת המשותפת הפך לדבר בשגרה. אותו הדבר לגבי מזונות ילדים. בשל פרסום ההלכה החדשה לנושא מזונות ילדים כבר אין צורך להסכים לכל הצעה אשר עולה בגישור. יחד עם זאת, לאחר שתבחרו מגשר מקצועי ומומלץ אשר תשמעו עליו לא מעט, תקבלו המלצות ותוודאו שהוא הטוב ביותר עבורכם, מומלץ מאוד שתלמדו על הנושאים החשובים בהליך הגישור כגון: הגדרה הורית שווה, חלוקת זמני שהות ומזונות.

מה עוד חשוב לדעת על הליך גירושין בגישור?

בשנים האחרונות הולך ותופס תאוצה תהליך הגישור בגירושין ולא מעט זוגות שרוצים להתגרש בוחרים בו על פני ניהול התהליך בבית המשפט לענייני המשפחה או בבית הדין הרבני. מדובר על הליך המאפשר לזוג לסיים את מערכת הזוגית שלהם בצורה מכבדת. בעוד שניהול ההליך המדובר בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה עלולים להוביל את הזוג למאבקים קשים ביניהם ולא פעם לפגיעה רגשית וכלכלית בהם ובילדיהם, הרי שהליך גישור הוא הליך עדין ומכבד יותר. גירושים עם ילדים הוא לא הליך קל ובכדי להקל את ההליך כמה שיותר, כדאי לבחור בהליך גישור.

 

 

Share: