איך תחנך את גור הכלבים שלך? שיטות והרגלים

August 03 2023doritr

אם אימצתם גור כלבים, חשוב שתדעו שכדאי מאוד שתאלפו את הגור שלכם שכן, אילוף גורים קל יותר מאילוף כלבים בוגרים וניתן להשיג תוצאות טובות יותר. כמובן שחשוב להבין כיצד מאלפים גורים בצורה נכונה ועל כן, חשוב לקרוא אודות אילוף כלבים או להתייעץ עם מאלף כלבים מקצועי שיעניק לכם את הידע והכלים הנדרשים לצורך אילוף הגור שלכם.

במקרים שבה אין לכם את הזמן לאלף את הגור או שאינכם מצליחים לעשות זאת באופן עצמאי, אתם יכולים לבחור באילוף כלבים מקצועי על ידי מאלף.

מתי כדאי להתחיל לאלף גור כלבים?

רוב המאלפים טוענים כי כדאי להתחיל לאלף את הגור סביב גיל 8 שבועות שכן, בשבועות הראשונים לחייו של הגור, יש להקנות לו הרגלים שונים ולאו דווקא בהקשר של משמעת. בגיל המדובר הגור לומד את העולם וכמובן את המשפחה שהוא חי בה, הוא לומד להכיר אתכם ואתם לומדים להכיר אותו. עד גיל 8 שבועות הגור מסתגל לעולם ועל כן, עדיין לא כדאי להתחיל בתהליך אילוף רציני ותובעני יותר.

כיצד תחנכו את הגור לצרכים?

על אף שאילוף תובעני יותר כדאי להתחיל בגיל 8 שבועות, הרי שישנם הרגלים שחשוב ביותר שתטמיעו בגור כבר בתחילת הדרך. חשוב שתדעו כי בשבועות הראשונים לכלב יש יכולת להתאפק בצורה מוגבלת ולזמן מוגבל ועל כן, עליכם לגלות סבלנות בתהליך הקניית ההרגלים לצרכים בחוץ ולא בתוך הבית.

ישנם כמה נקודות ביום שבהם בדרך כלל הגור עושה צרכים והם: כאשר הוא מתעורר בשינה, לאחר שהוא שותה או אוכל, לפני השינה וכן אחרי פעילות גופנית או משחק. לכן, כדאי להתחיל ולקחת את הגור בהזדמנויות הללו החוצה בכדי שיעשה את צרכיו ולהסביר לו כך כי עשיית צרכים היא רלוונטית בחוץ בלבד.

הנה כמה סימנים שיכולים לסייע לכם להבין שהכלב שלכם רוצה לעשות את צרכיו: הוא מסתובב סביב עצמו ללא מטרה, הוא מרחרח את הרצפה והוא נראה לא נינוח. כדאי שתנסו לזהות סימנים שמעידים על כך שהגור מעוניין לעשות את צרכיו ותוציאו אותו על מנת שהוא יבין כי צרכים עושים בחוץ.

אילוף גורים לא לנשוך

גורים נושכים כי הם חושבים שזה משחק. אולם, אם לא תחנכו את הגור שלכם לא לנשוך, הוא ימשיך לנשוך גם בשלב מאוחר יותר וכך יפגע בכם ובאנשים אחרים. על כן, חשוב ביותר לחנך את הגור של לנשוך, על אף שהם עושים זאת כדרך משחק או כגירוי לחניכיים שלהם או בכדי לחקור את הסביבה.

בכדי לחנך את הגור לא לנשוך, חשוב מאוד להעסיק אותו ולנתב את הרצון שלו לנשוך למקומות אחרים. ניתן להציע לו צעצועי נשיכה שיקלו עליו, ניתן לבחור עבורו חטיפים טעימים שניתן לנשוך ועוד. המטרה היא שהגור יבין כי לא נושכים בני אדם, כי אם חפצים ייעודיים או מזון.

אילוף הגור להגיב לשמו

אם אימצתם גור, חשוב מאוד שתיתנו לו שם וגם תקראו לו תמיד בשמו וזאת בכדי שהוא יתרגל לשמוע את שמו. אתם יכולים להשתמש בחטיפים כחיזוק חיובי כאשר הכלב מגיב לשמו. המטרה היא למעשה שהגור יגיע אליכם בכל פעם שאתם קוראים בשמו וידע שכאשר אתם קוראים בשמו אתם מתכוונים אליו.

 

Share: