כיצד לבחור עורך דין לרשלנות רפואית?

January 15 2023doritr

ישנו שלב קריטי שנועד להבטיח שתקבלו את הייצוג והפיצוי הטובים ביותר בגין הפציעה שלכם, וזהו שלב הבחירה הנכונה של עורך דין רשלנות רפואית. חשוב להקדיש לכך זמן ולבדוק מי עורך הדין שיש לו את הניסיון בתחום המשפט הזה וכן בסוג המקרה שהייתם מעורבים בו. ריכזנו עבורכם מספר טיפים לבחירת עורך דין רשלנות רפואית, שיוכל לספק לכם את השיפוי המתאים ביותר, המשיכו לקרוא את המדריך הבא.

חובת ההוכחה ברשלנות רפואית – מה חשוב לדעת?

מחפשים עו”ד רשלנות רפואית? לפני שנבין כיצד לאתר עורך דין רשלנות רפואית מומלץ, קודם נבין מדוע רשלנות רפואית היא נושא כל כך סבוך, וכתוצאה מכך, נושא שקשה להוכיחו בבית המשפט. חשוב להבין, כי הגוף האנושי הינו מערכת מורכבת עד כדי כך, שהמדע עדיין לא באמת הבינה במלואה.

כפועל יוצא מהמורכבות האנושית, כל אחד ואחת מאיתנו, הפציינטים במערכת הבריאות, מקבלים טיפולים שונים ומגיבים בצורה שונה לאותם טיפולים, תרופות וכו’. כאשר, למשל, אדם חווה תסמינים מסוכנים במהלך טיפול רפואי, יהיה מאוד קשה להוכיח מה מקור אותם תסמינים, בעיות או מצבים בריאותיים שונים.

מהי בעצם רשלנות רפואית?

בסופו של דבר, רשלנות רפואית היא מצב בו נותן שירותי רפואה כלשהוא התרשל בתפקידו. ההתרשלות בתפקיד יכולה להתרחש כאשר פציינט מקבל טיפול לא נכון, אבל ההתרשלות מקבלת ביטוי גם במקרים בהם רופאים אבחנו לא נכון מצב בריאותי כלשהוא. כמו כן, רשלנות רפואית יכולה להתרחש גם כאשר מצב בריאותי מסוים לא אובחן בצורה נכונה או בזמן הנכון.

אם אתם חוששים שמא נפגעתם בעקבות אי אלו המקרים הנ”ל, אנחנו מזמינים אתכם לאתר את איש המקצוע הנכון שיעמוד לרשותכם, קרי עורך הדין שלכם. מעבר לכך שהוא חייב להיות מקצועי, כמובן שיהיה כדאי לבחור איש מקצוע רגיש ומכיל, שכן תיקים אלו בד”כ די מורכבים וכאובים.

כיצד לבחור עו”ד רשלנות רפואית?

מתך אותן סיבות שציינו לעיל והמורכבות הכרוכה בתיקים של רשלנות רפואית, חובה למצוא עורך דין אשר מתמחה ובקיא מאוד בדינים האלו. כמו כן, ייטב לכם אם תאתרו עו”ד אשר התנסה בעבר עם תיקים כמו שלכם. אולי יהיה קשה למצוא עו”ד שהתעסק עם תיק ממש בדיוק כמו שלכם, אבל כנראה תוכלו למצוא עורכי דין שמכירים תיקים דומים.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא, הנושא של התמחור. בעוד שחלק מעורכי הדין עובדים לפי מחיר “פיקס”, רוב עורכי הדין עובדים לפי אחוזים. במילים אחרות, ככל שעורך הדין יחתור לפיצויים גבוהים יותר בגין המקרה שלכם, ככה בעצם השכר שלו יהיה גבוה יותר בסופו של תהליך.

Share: