איך בוחרים קבלן איטום?

January 15 2023doritr

מעבר לכך שלקבלני איטום יש את המומחיות והניסיון לספק לכם את המענה הטוב ביותר לצרכי האיטום שלכם, קבלן איטום למעשה אחראי על השלמות המבנית של בניין המגורים שלכם. וכדי לוודא שאתם בוחרים באנשי המקצוע הנכונים, קודם כל, חשוב לבחון את טיב ואיכות העבודה שאותם קבלנים מספקים. כיצד? 4 מילים עבורכם: תיק עבודות ורשימת המלצות.

צעד ראשון: בדיקת תיק עבודות ורשימת המלצות

בחינת ובדיקת תיק העבודות של קבלן איטום, היא הפעולה שתחסוך לכם הרבה כאבי ראש מיותרים בתהליך איטום בניינים. כל איש מקצוע אשר מכבד את עבודתו ואת עצמו אמור להחזיק בנמצא איזושהי רשימת המלצות. ואם אין לאותו איש מקצוע רשימה זמינה, נסו לבדוק במדיות החברתיות ובגוגל לגבי ביקורות ודירוגים.

לאחר שווידאתם את רשימת ההמלצות ותיק העבודות של יועץ איטום או קבלן, הצעד המומלץ הבא יהיה לקבל הצעת מחיר. והמלצה מאיתנו, כדאי לקבל הצעת מחיר לפחות מ-2-3 גורמים שונים. ככה תוכלו להשוות בין הקבלנים ולהבין מי מספק את השירות האטרקטיבי ביותר במחירו.

צעד שני: בדיקת נושא האחריות על עבודת איטום

עבודות איטום הן לא רק מורכבות, אלא לעיתים מצריכות ביקורים חוזרים של אנשי המקצוע. זאת, בדרך כלל כדי לתקן ליקויים קטנים או נקודות ספציפיות שבהן האיטום לא התבצע נכון. ולכן חשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות על עבודת האיטום. שימו לב, חלק מהחברות מספקות 3 שנים, אחרות מספקות 5 שנות אחריות וחברות מסוימות מספקות גם 10 שנים של אחריות על עבודת האיטום.

בדקו מראש מה האחריות כוללת, באילו מקרים האחריות אינה תקפה, האם האחריות כוללת שימוש בחומרי גלם ספציפיים וכולי. וכמובן, אל תשכחו לחתום על חוזה התקשרות מול קבלן האיטום, בו מצוין סעיף הנוגע למשך האחריות על העבודה.

עוד טיפים לבחירת קבלן איטום מקצועי

  • תאתרו קבלן בסביבתכם: טיפ חשוב, תמיד תקפידו לבחור קבלן איטום שמספק שירותים בסביבת המגורים שלכם. ככה אתם תוכלו להקטין את הוצאות התקורה של הקבלן, מה שבתורו יעזור לכם לחסוך עלויות ולהשיג הצעת מחיר טובה יותר.
  • תערכו השוואת מחירים: השוואת מחירים בין קבלני איטום מבנים יכולה לחסוך לכם בין עשרות למאות שקלים, ככה שחשוב שלא תדלגו על שלב זה.
  • קבלו המלצות מהרשת: הפלטפורמות החברתיות הן מקור נהדר לקבלת המלצות על קבלני איטום, נסו לנצל אותן.

ואם אתם צריכים סיוע נוסף, קבלו אותו ישירות מקבלני האיטום. בחלק מהמקרים תוכלו לקבל ייעוץ בחינם אפילו.

Share: