חיסכון של מאות שקלים: כך תנקו את המזגן הביתי

January 09 2023doritr

מזגן מהווה דבר שימושי מאוד בישראל בעונת הקיץ החמה וגם בעונת החורף הקרה. המזגן משמש הן לצורך חימום והן לצורך קירור. יחד עם זאת, חשוב מאוד שתבינו כי מערכת מיזוג מהווה קרקע פורה להצטברות אבק, חיידקים ועובש ועל כן, חשוב מאוד לנקות את המזגן ולחטא אותו בצורה שוטפת לפחות פעם בחודש. אם אתם לא בטוחים שהגיע הזמן לנקות את המזגן שלכם, כדאי שתתקרבו לפתח המזגן שלכם ותבדקו האם נובע ממנו ריח רע או האם יוצאים ממנו גושים קטנים של אבק. אם נתקלתם באחד משני הסימנים הללו הגיע הזמן שתערכו ניקוי עמוק ויסודי למזגן שלכם.

האם אפשר לנקות את המזגן באופן עצמאי?

מיזוג אוויר מהווה כאמור דבר חשוב ביותר בכל בית כיום. יחד עם זאת, חשוב מאוד לנקות את המזגן מדי פעם בכדי לוודא שהוא לא מפיץ חיידקים שונים באוויר. יש חברות שעוסקות בתחום ניקוי מזגנים. החברות הללו דורשות סכום כספי כלשהו לצורך ניקוי המזגן, אך כדאי שתדעו שאתם בהחלט יכולים לנסות ולנקות את המזגן שלכם באופן עצמאי. בחנות כלי עבודה ניתן למצוא כיום ערכות ניקוי הכוללות חומר לניקוי מזגנים כאשר מצורף אליהן הסבר מפורט כיצד יש לנקות את המזגן ומדוע חשוב לעשות ניקוי מזגן מעובש. חשוב שתדעו שאתם יכולים לחסוך גם בערכה הזאת ולנקות את המזגן בחומץ 5 אחוז.

כיצד תנקו את המזגן?

ראשית כל עליכם לנתק את המזגן מחשמל. לאחר מכן יש לנקות את העינית ולכסות את הרכיבים החשמליים. לאחר מכן מתחילים בניקוי הפילטרים. לשם כך מפרקים אותם בצורה זהירה מהמקום שלהם, שוטפים אותם היטב בלחץ מים, ממתינים שיתייבשו ורק אז מחזירים אותם למקומם. שימו לב כי לא נקים את הפילטרים באמצעות אלכוהול או אקונומיקה. כמו כן, לא שואבים לכלוך או אבק ממערכת המיזוג. מדובר על פעולה שאיננה אפקטיבית והנזק שלה משמעותי יותר מהתועלת.

אם המזגן מצוי בתוך החדר, חשוב מאוד לנקות את המעטפת שלו אשר עליה מצטבר אבק ולכלוך. ניתן לנקות באמצעות ספריי מיוחדים למזגנים או באמצעות סמרטוט לח. בשום אופן לא כדאי לנקות עם חומר מסיר שומנים. מדובר על חומר רעיל שאתם עלולים לנשום אותו. לאחר שמנקים את המזגן והפילטרים, כדאי מאוד לרסס במזגן ובתעלות האוורור חומר מיוחד שמטרתו היא למנוע עובש.

טרם תנקו את המזגן חשוב מאוד לוודא שאין בו לחות או רטיבות. יש לעבור עם מטלית יבשה על פתחי האוורור והפילטרים. חשוב מאוד לשים לב כי הרטיבות מהווה קרקע פורייה לצורך יצירת חיידקים.

גם אם התקנתם מזגן חדש לאחר שבחרתם אותו באמצעות יועץ מיזוג אוויר, עדיין חשוב שמדי פעם תקפידו לנקות אותו בצורה יעילה ואיכותית על מנת שהוא לא יסכן את הבריאות שלכם וכן בכדי שהוא יקרר או יחמם בצורה אפקטיבית ויעילה.

Share: